Divu gadu garantija ★ Prece ir veikalā ★ Izsūtīšana uzreiz ★ Pilns elektrotransporta serviss
May 12, 2020 Citi
330 3

Monoriteņa darba īpatnības

Pirms pētīt monoriteņa funkcionēšanas īpatnības, ir jāsaprot, kā tieši tas ir ierīkots un kādus elementus sevī ietver.

Ārējā monoriteņa daļa sastāv no sekojošām detaļām:

  1. Korpuss, kura ražošanas procesā tiek izmantota augstas kvalitātes plastmasa, kas atšķiras ar savu izturību pret sitieniem un mehāniskiem bojājumiem;
  2. Pedāļi. Atrodas korpusa lejasdaļā, bet daži veidi ir aprīkoti ar magnētu stiprinājumu, kas nozīmīgā mērā vienkāršo ekspluatācijas procesu;
  3. Komfortablas uzlikas uz ārējās daļas. Brauciena procesā monoriteņa korpuss ir jāfiksē ar kāju palīdzību. Turklāt uz sāno laukumiem ir iemontētas īpašas uzlikas, kas ir izpildītas no mīkstiem materiāliem;
  4.  Vadības elementi. Uz virsdaļas atrodas rokturis monoriteņa pārvietojumam. Tāpat ir speciāla iedobe uzlādēšanas ierīcei, kā arī spiedpoga, lai ieslēgtu un izslēgtu agregātu. Daži modeļi papildus ir aprīkoti ar indikatoru, pēc kura var uzzināt, cik lādiņa ir palicis akumulatorā.

 

Korpusa iekšienē atrodas tikai viens ritenis, kas ietver sevī riepu, asis un citus elementus. Turklāt iekšējā daļā ir izvietoti sekojoši elementi:

  • Akumulators, kas pārstāv pilnībā izolētu bateriju bloku, kas ir tieši pievienots datoram. Pēdējais ir nepieciešams tādēļ, lai nodrošinātu ar izlādi un uzlādi akumulatoru. Ražotāju vairākums atdod priekšroku litija-jona baterijām, piemēram, tādi zīmoli kā Samsung, Panasonic un Sony;

    ●Elektriskais motors un giroskops. Monoriteņa darbspēju nodrošina ar elektrodzinēja palīdzību ar magnētisko gultni. Riteņa iekšienē atrodas elektriski magnēti, kas tāpat ir iestiprināti uz ārmalas. Rotors sāk strādāt pateicoties elektromagnētiskajai indukcijai. Tāpat iekšējā daļā atrodas speciāli raidītāji, kas nodrošina nepieciešamo monoritena stāvokļa atbalstu telpā. Daži modeļi ir aprīkoti ar sānu raidītājiem, kas dod iespēju kontrolēt sānisko pārvietošanos.

Jāatzīmē, ka katrs modelis atšķiras ar saviem gaitas tāluma rādītājiem, kas var variēt no 15 līdz 150  kilometram no vienas uzzlādes. Viss ir atkarīgs no tā, kādas kapacitātes akumulators ir uzstādīts uz ierīces. Kas attiecas uz maksimālo ātrumu, tad tas sastāda 25 kilometrus stundā.

 

Процесс зарядки для каждой модели также индивидуален и зависит от вида и емкости батареи. Для достижения полного заряда требует до от 2 до 10 часов. Производители оснащают свои устройства качественными батареями, ресурс которых составляет до двух тысяч перезарядов. Крайне важным критерием в процессе выбора моноколеса является стойкость батареи к воздействию холода. Обычно производители устанавливают аккумуляторы, которые способны не лишаться заряда даже при экстремальных температурах.

Сегодня большинство присутствующих на рынке разновидностей отличаются рекуперативной тормозной системой, благодаря которой можно существенно снизить расход энергии.

Принцип работы

Главное преимущество моноколеса заключается в том, что справляться с ним достаточно просто. Большинство управляющих маневров осуществляется на интуитивном уровне. Если наклонять корпус вперед, то устройство набирает скорость, а в процессе наклона назад оно начинает двигаться медленнее. Такое стало возможным благодаря установленным внутри гироскопическим датчикам, оперативно реагирующим на смещение центра тяжести, после чего подается сигнал на силовой агрегат.

Вначале смонтированные датчики обнаруживают положение устройства, после чего компьютер обрабатывает полученную информацию и дает сигнал о направлении тока с батареи на катушку. Именно благодаря этому появляется электромагнитное поле, которое оказывает воздействие на магниты, находящиеся на внешней стороне колеса.

Каждый магнит имеет свои полюса. Движение моноколеса начинается в случае, если магниты располагаются в положении север-север или юг-юг.

Таким образом, благодаря своим уникальным конструктивным особенностям моноколесо отличается целым рядом достоинств в сравнении с обыкновенным транспортом. Основным достоинством устройства являются его компактные габариты, что позволяет взять моноколесо с собой в метро, автобус или даже поместить в рюкзак. Именно поэтому подобные агрегаты пользуются огромной популярностью в условиях мегаполиса. Кроме того, устройство отличается своей экологичностью и тихой работой. В процессе путешествия на подобном агрегате руки постоянно остаются свободными, поэтому можно говорить по телефону или держать в руках зонт.

Komentārs

Citi raksti

October 05, 2019
422 3
Citi
Uniciklu bezmaksas testdraivs!
Unikāla iespēja notestēt vislabākos un interesantus uniciklu modeļus bezmaksas!
Lasīt
June 05, 2019
1112 3
Citi
Kā izvēlēties elektroskūteri
Jebkura transportlīdzekļa iegāde vienmēr ir sarežģīts uzdevums, neatkarīgi no tā, vai tiek pirkts luksa automobilis vai visvienkāršākais skūteris. Ir rūpīgi jāizstudē visi agregāta parametri, lai izprastu tā stiprās un vājās vietas, kā arī izvēlētos variantu, kas būs īpaši optimāls ssaimniekam. Pircējs vienmēr domā par to, kādam skūterim atdot priekšroku, pašmāju vai importa, kādam jābūt akumulatoram...
Lasīt